Przeczytaj w 4 minuty 03.01.24

Kiedy jest najlepszy moment na otworzenie własnej szkoły językowej?

Krok do świata biznesu to marzenie wielu przedsiębiorczych osób. Praca na własny rachunek może być zwieńczeniem wieloletniej kariery lub wręcz odwrotnie, marzeniem pielęgnowanym od najmłodszych lat, które pieczołowicie zostało zaplanowane jeszcze na długo przed ukończeniem studiów.

Bez względu na to, kiedy pojawia się chęć otworzenia własnej szkoły językowej, zwykle nasuwa się to samo pytanie: kiedy jest ten najlepszy i optymalny moment na rozpoczęcie działalności? Szczególnie w okresie pierwszych dni nowego roku panuje sprzyjająca atmosfera do snucia planów na bliższą, a czasem i tę nieco bardziej odległą przyszłość. Jeśli wiążesz ją z otwarciem własnej szkoły językowej, postaramy się podpowiedzieć, kiedy jest najlepszy na to czas.

Wielki krok w Nowy Rok

Wiele osób żegnając upływający rok dokonuje podsumowania swoich osiągnięć, jednocześnie formułując swoje plany i zamiary na najbliższe 12 miesięcy, a czasem i dłużej. To okres szczególnie sprzyjający podsumowaniu dotychczasowych działań i nazwaniu na głos tego, czego pragnie się od swojego życia. Tym samym jest to dobry moment na wyznaczanie ambitnych zamierzeń.

Jeśli marzysz o otwarciu własnej szkoły językowej, to energia nowego roku jest doskonałym bodźcem, by marzenia zaczęły przybierać bardziej realną formę. Mając odpowiednio dużo czasu, z łatwością zaplanujesz wszystkie aspekty swojego przedsięwzięcia, zyskując zarazem sporą elastyczność w zakresie dokonywania zmian i korekty pierwotnie obranego kursu, pozyskania niezbędnych środków finansowych, czy też prowadzenia akcji promującej Twoją nowo powstałą placówkę.

Wiosna

Wraz z nadejściem pierwszych cieplejszych i słonecznych dni przyroda w naturalny sposób budzi nas do działania i napełnia pozytywną energią. Czy można wyobrazić sobie atmosferę bardziej sprzyjającą kreatywności oraz intensywnej pracy? Wiosna jest bardzo dobrym czasem na otworzenie swojej szkoły językowej też dlatego, że będziesz mieć jeszcze sporo czasu, aby dopiąć tematy organizacyjne przed nowym rokiem szkolnym. Zajęcia w szkołach językowych ruszają zazwyczaj w okolicy września/października – jeśli myślisz o tym, aby pozyskać klientów już w pierwszym roku działalności, zacznij już wiosną stawiać pierwsze kroki.

Letni wypoczynek czy intensywny czas przygotowań?

Jeśli planujesz założenie własnej szkoły językowej, okres wakacji to w zasadzie ostatni dzwonek na przygotowania w przypadku rozpoczynania działalności wraz z nadejściem nowego roku szkolnego. Choć sama rejestracja działalności gospodarczej zajmie Ci zaledwie chwilę i możesz dokonać tej formalności choćby przez Internet, to warto pamiętać, że to przecież dopiero początek. Chcąc oszczędzić czas – oraz sobie wielu zmartwień – warto w takiej sytuacji postawić na działanie we współpracy z doświadczonym partnerem biznesowym. Idealnym rozwiązaniem umożliwiającym wkroczenie szybkim krokiem do świata przedsiębiorców z branży edukacyjnej będzie przystąpienie do sieci franczyzowej.

Franczyzodawca jako podmiot o ugruntowanej pozycji na rynku, posiadający know-how w zakresie organizacji pracy szkoły językowej, będzie mógł udzielić Ci wskazówek oraz rad szczególnie cennych w początkowym okresie działalności. Tym samym unikniesz kosztownych pomyłek i błędnych decyzji, które mogłyby okazać się jeszcze bardziej dotkliwe, gdy pracujesz pod presją czasu i zbliżającego się początku września. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak przystąpienie do sieci franczyzowej może pomóc w realizacji Twojego marzenia, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Jesień i zima

Choć wydawać by się mogło, że wraz z nadejściem jesieni autobus do przystanku własna szkoła językowa już dawno odjechał, to nic straconego! Nawet jeśli wrześniowy nabór uczniów jest już za nami, to prace organizacyjne i planowanie można rozpocząć już w tym okresie, by z dobrym zapleczem zawalczyć o swoją pozycję w następnym roku szkolnym. Być może, mając więcej czasu, zdecydujesz się na pozyskanie dotacji na uruchomienie własnej działalności gospodarczej, dogłębniejszą analizę lokalnego rynku lub wnikliwie i bez pośpiechu rozważysz wszystkie warianty dotyczące formy prowadzenia szkoły – czy zdecydujesz się na całkowitą samodzielność, jednocześnie budując swoją markę praktycznie od zera, czy też na przykład zechcesz skorzystać ze wsparcia oferowanego przez sieć franczyzową.

Jesień i zima to zatem doskonały czas, jeśli chcesz starannie wszystko zaplanować przed startem nowego roku szkolnego.

Jak widzisz, każdy moment sprzyja planowaniu realizacji swoich marzeń o własnej szkole językowej. Nie warto odkładać swoich planów w nieskończoność, czekając na ten „lepszy” czas. Jeśli zastanawiasz się, jakie powinny być pierwsze kroki na Twojej drodze do własnego biznesu, zachęcamy do lektury naszego wpisu o tym, co musisz zrobić, zanim rzucisz etat i otworzysz swoją szkołę językową.

Newsletter

Bądź z nami na bieżąco

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, 
co dzieje się w Early Stage – zapisz się do newslettera!