Przeczytaj w 4 minuty 25.08.23

Metoda i program, czyli sekret sukcesu szkoły językowej

Dlaczego metoda jest taka ważna?

Czym w ogóle jest metoda nauczania? Zdefiniujmy: metoda nauczania to uporządkowany i systematycznie stosowany sposób na pracę lektora lub nauczyciela ze swoimi uczniami, który umożliwia opanowanie wiedzy wraz z praktycznym jej zastosowaniem. Rozwija zdolności, możliwości i zainteresowania uczniów. Możemy zatem stwierdzić, że metoda i program stworzony na jej podstawie, którymi posługuje się dana szkoła, stanowią o jej sercu i są jej nieodłączną częścią. Skąd zatem wiemy, że wybrana metoda i program są skuteczne?

Tego możemy dowiedzieć się przede wszystkim w praktyce. Jak? Bacznie obserwując i analizując. W razie potrzeby reagując, wdrażając pomysły, wyciągając wnioski, rozmawiając z użytkownikami metody, by w końcu nowe pomysły wcielać w życie pod postacią zmian programowych. Early Stage na wypracowanie własnej metody miało aż 30 lat. Przez trzy dekady wraz z postępem i rozwojem szkoły, nad naszą metodą pracowało coraz większe grono doświadczonych lektorów i metodyków. Obserwowaliśmy potrzeby naszych uczniów i ich rodziców. Badaliśmy nowości, śledziliśmy naukowe opracowania, przeprowadzaliśmy rozmowy z lektorami, metodykami oraz uczniami — wszystko to, by nasze nauczanie mogło być jak najbardziej skuteczne. Łącząc tę wiedzę wraz z tym, co uosabia Early Stage, czyli pasją do języka angielskiego, stworzyliśmy autorską metodę, o której z pełną dumą możemy powiedzieć, że działa. W końcu dowodem na skuteczność naszej pracy jest stale powiększająca się liczba uczniów (w ostatnim semestrze było ich aż 50 000), a także placówek, których ilość wynosi obecnie 850.

W oparciu o własne doświadczenie możemy powiedzieć, że o sukcesie szkoły języka angielskiego w dużej mierze stanowią – metoda nauczania, a także program, który jest odpowiedzią na jej potrzeby. Odpowiednio przygotowane zajęcia, skrupulatnie zaprojektowane ćwiczenia i materiały oraz sposób prowadzenia lekcji, przekładają się na sukcesy uczniów, a tym samym na zadowolenie rodziców i chęć do dalszego działania zespołu danej filii. Dlatego myśląc o założeniu szkoły językowej, dobrze jest mieć pewność, że będzie stała za nią sprawdzona i skuteczna metoda, tak, jak w przypadku partnerstwa i franczyzy z Early Stage.

Poznaj nasze metody na skuteczną naukę języka angielskiego

Metoda Early Stage jest wynikiem wieloletniego doświadczenia w nauczaniu języka angielskiego, która opiera się na 12 supermocach. A czym one są? To nasze metody na skuteczną naukę języka dla dzieci i młodzieży. Podczas zajęć angażujemy ich wyobraźnię, pamięć i zmysły, co umożliwia przyswajanie wiedzy w sposób naturalny i zgodny z indywidualnym rozwojem każdego dziecka. Takie moce, jak: rym, rytm czy ruch to idealny sposób na to, by młodsi uczniowie odnaleźli się w poznawaniu nowego języka. Natomiast: krytyczne myślenie, współpraca czy kreatywność, to coś, co pozwala młodzieży i nastolatkom rozwinąć językowe skrzydła, a także kształtować kompetencje XXI w.

Podczas pandemii odkryliśmy także 13 supermoc, a jest nią — online. Ta moc pokazała nam, że nawet w obliczu wielkich zmian, dzięki profesjonalnie opracowanemu programowi, jesteśmy w stanie przezwyciężyć wszelkie trudności.

Co wyróżnia szkołę Early Stage?

Co jeszcze składa się na całokształt metody i programu Early Stage? Wiele lat nauczania pokazało nam, że jasno wyznaczona droga to podstawa. Tak właśnie powstała ścieżka edukacyjna Early Stage. Na nasze zajęcia z języka angielskiego można zapisać dziecko już od 3 roku życia. Kiedy rozpocznie lekcje, będzie miało przed sobą plan nauki języka idealnie dopasowany do swoich możliwości i wieku. Dzięki ambitnym materiałom, autorskim podręcznikom, intensywności kursu i doświadczeniu lektorów dziecko nauczy się płynnie mówić po angielsku. Nasza ścieżka rozwoju ucznia została zaprojektowana w taki sposób, aby cel był jasny, a wyzwania jakie napotyka uczeń – ambitne, jednak osiągalne. To wszystko stanowi o solidnej jakości metody i programu nauczania.

Zaplecze online

Metoda i program to merytoryczne przygotowanie, ale również i odpowiednio dobrane zaplecze techniczne. Dlatego nasi lektorzy otrzymują wsparcie online, które pomaga im w codziennej pracy. Jest to przede wszystkim dostęp do zgromadzonych przez nas pomysłów i wypracowanego know-how Early Stage. To także możliwość korzystania z nowoczesnych narzędzi, takich jak: e-Dziennik, aplikacja muzyczna, platformy online czy materiały pomocnicze, o które ciężko podczas działania w pojedynkę, a które często stanowią niezastąpiony wsad do wartościowej i efektywnej lekcji angielskiego.

Chcesz dowiedzieć się więcej o współpracy z Early Stage? Chętnie porozmawiamy!

Zadzwoń: 886 876 089

Napisz: franczyza@earlystage.pl