Przeczytaj w 3 minuty 20.12.23

Własna szkoła językowa – dlaczego warto wybrać franczyzę z Early Stage?

Rozpoczęcie działalności gospodarczej to ogromna szansa na sukces i spełnienie zawodowe. Z prowadzeniem własnej szkoły językowej wiąże się jednak szereg wyzwań, którym trzeba stawić czoła. A jeżeli powiedzielibyśmy, że znamy sposób na bezpieczny biznes, zredukowanie ryzyka związanego z jego prowadzeniem, sprawne pozyskanie niezbędnego know-how? Zapraszamy do dzisiejszego wpisu o zaletach systemu franczyzowego dla szkół językowych.

Własna szkoła językowa w systemie franczyzowym?

Duże zainteresowanie nauką języka angielskiego spowodowało prawdziwy boom na rynku prywatnych usług edukacyjnych w tym obszarze. Na przestrzeni ostatnich dekad obserwowaliśmy bardzo szybki przyrost liczby szkół języków obcych, jednak pomimo stale wysokiego zainteresowania potencjalnych klientów, nie wszystkie z nich radzą sobie równie dobrze. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Od nieodpowiedniej lokalizacji, przez niedostosowaną do potrzeb klientów ofertę dydaktyczną, po problemy w zarządzaniu własnym biznesem. Naprzeciw potrzebom młodych przedsiębiorców z branży edukacyjnej wychodzą firmy o ugruntowanej pozycji, posiadające bogate doświadczenie w tego rodzaju działalności, oferując nawiązanie współpracy w ramach systemu franczyzowego.

Franczyza, to forma kooperacji dwóch niezależnych podmiotów gospodarczych, w której franczyzodawca dzieli się ze swoim franczyzobiorcą wiedzą, metodami pracy, siecią kontaktów, udziela licencji na wykorzystanie marki oraz oferuje wsparcie w zakresie pozyskiwania klientów i marketingu. To rozwiązanie znane już od wielu lat, pozwala na bezpieczne budowanie swojej firmy i miękki start do świata biznesu. Statystyki dowodzą bowiem, że liczba upadłości firm działających w ramach sieci franczyzowych jest niższa, niż tych, które prowadzą działalność wyłącznie na własny rachunek. Warto również podkreślić, że do sieci franczyzowej mogą dołączać także istniejące szkoły języków obcych, otwierając nowy etap rozwoju firmy.

Co zapewnia franczyza z Early Stage?

Wybierając partnera do współpracy, warto zwrócić uwagę na to, jakiego dokładnie rodzaju wsparcia będziemy mogli oczekiwać z jego strony. Przecież nie chodzi nam wyłącznie o wykorzystanie rozpoznawalnego logo, a o kompleksowe rozwiązania wspierające naszą szkołę językową, we wszystkich obszarach jej działalności. Systemowe podejście, obejmujące wykorzystanie know-how, zaplecza marketingowego, wsparcia procesów HR, administracyjnych i metodycznych, pozwala zaoszczędzić czas, a także uniknąć wielu nie do końca dobrych decyzji. Taką właśnie kompleksową ofertę współpracy przedstawia system franczyzowy Early Stage:

  • Metodyka: W Early Stage wspieramy franczyzobiorców w zakresie kształtowania wysokiej jakości oferty dydaktycznej. Ujednolicony w ramach sieci program nauczania oraz bieżące wsparcie metodyczne, a także możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych lektorów to element, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

Współpraca obejmuje, między innymi, możliwość wykorzystania autorskich podręczników opracowanych przez Joannę Zarańską i zespół metodyków; bogate materiały dodatkowe, pomocne podczas przygotowania zajęć oraz dostęp do centralnego systemu monitorowania postępów uczniów, który zawiera wzory klasówek, kartkówek i egzaminów dla każdego poziomu.

  • Szkolenia: Oferujemy w ramach opłaty franczyzowej darmowe szkolenia dla franczyzobiorców, a także bogatą ofertę szkoleń przeznaczonych dla kadry dydaktycznej i administracyjnej przez cały okres współpracy, w tym: szkolenie na START, szkolenia dla lektorów i metodyków.
  • Marketing: Zapewniamy wsparcie w planowaniu działań marketingowych, plan promocji szkoły, wzory materiałów promocyjnych spójnych z identyfikacją wizualną szkoły Early Stage (m.in. ulotki, plakaty, wizytówki, gadżety reklamowe). Ponadto, nasza strona internetowa earlystage.pl pomoże klientom poznać ofertę kursów dostępnych w Twojej szkole językowej. Prowadzimy również blog dla rodziców, który pełen jest inspiracji na temat psychologii dziecięcej, wskazówek na wspieranie dziecka w nauce (nie tylko języka angielskiego) oraz pomysłów na atrakcyjne rodzinne wycieczki.
  • Administracja: W Early Stage rozumiemy, jak ważne jest wsparcie franczyzobiorców we wszystkich obszarach działalności, także w zakresie działań zarządczych. Nasz zespół koordynatorów odpowiedzialnych za współpracę z franczyzobiorcami, pomaga zorganizować funkcjonowanie Twojej szkoły językowej, między innymi poprzez udostępnianie narzędzi zarządzania finansami, opracowanych i sprawdzonych wzorów umów (zarówno z klientami, jak i tych na potrzeby obsługi procesów kadrowych) oraz pozostałych dokumentów szkoły, w tym regulaminów, upoważnień i oświadczeń. Co ważne, Early Stage to również wsparcie w zakresie uruchomienia siedziby szkoły.

Własna szkoła językowa w systemie franczyzowym Early Stage – czy to się opłaca?

Early Stage jako firma o ugruntowanej pozycji oraz precyzyjnie określonej strategii rozwoju, zapewnia swoim franczyzobiorcom bardzo korzystne warunki współpracy. Zależy nam na tym, aby ich firmy mogły rozwijać się dynamicznie, a zarazem bezpiecznie. Dlatego stworzyliśmy kompleksowy system wsparcia, zarówno w obszarze dydaktycznym, metodycznym, jak i administracyjno-zarządczym.

Zależy nam również na tym, by rozpoczęcie współpracy było możliwe w sposób, pozwalający na uzyskanie zadowalających efektów finansowych działalności już od pierwszych miesięcy działalności. Dlatego zdecydowaliśmy się na brak opłaty wstępnej, co sprzyja obniżeniu stałych kosztów prowadzenia firmy. Ponadto, franczyza Early Stage pozwala na uniknięcie kosztownych inwestycji w lokal, jego adaptację, remonty oraz aranżację.

Biorąc pod uwagę powyższe, założenie szkoły językowej w systemie franczyzowym Early Stage, to świetny pomysł na bezpieczne rozpoczęcie własnej działalności.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty współpracy w ramach franczyzy edukacyjnej z Early Stage!

Newsletter

Bądź z nami na bieżąco

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, 
co dzieje się w Early Stage – zapisz się do newslettera!