Przeczytaj w 2 minuty 22.01.24

Czy warto założyć franczyzę szkoły języka angielskiego w 2024 roku?

Czy warto założyć franczyzę szkoły języka angielskiego w 2024 roku? Zdecydowanie! Branża szkół języków obcych wciąż ma olbrzymi potencjał do wykorzystania, a samemu otwarciu takiego biznesu sprzyjają czynniki zewnętrzne, takie jak stabilizująca się sytuacja ekonomiczna. W tym artykule podpowiemy Ci, czy franczyza językowa w 2024 roku wciąż się opłaca (spoiler: tak!) i dlaczego to początek roku to dobry okres na założenie szkoły językowej. Zapraszamy do lektury!

Franczyza szkoły języka angielskiego: świetny pomysł na 2024 rok

Przyszłość szkół językowych jest obiecująca, a 2024 rok jest idealnym czasem na wejście na rynek – niezależnie od tego, czy jesteś nauczycielem w szkole publicznej, czy lektorem w szkole językowej. Powodów ku podjęciu tego kroku właśnie na początku nadchodzącego roku jest kilka – przedstawiliśmy je dla Ciebie poniżej:

  • Stabilizacja ekonomiczna. Szalejąca inflacja w końcu zwalnia, a ludzie mają dość czekania na uspokojenie się rynku i podejmują odważniejsze decyzje. Oznacza to więcej chętnych na zajęcia w szkołach językowych – zarówno rodziców zapisujących dzieci, jak i samych dorosłych.
  • Rosnąca rola języka angielskiego. Już dzisiaj ciężko jest znaleźć ofertę pracy, w której angielski nie jest wymagany przynajmniej na poziomie komunikatywnym. Nic w tym dziwnego – badania przeprowadzone przez Davida Graddola na początku milenium wskazują, że w 2050 roku angielski będzie trzecim najczęściej używanym językiem na świecie. Dodajmy do tego fakt, że Warszawa już teraz przoduje wśród wschodnioeuropejskich miast w rankingach znajomości języka angielskiego i jedno staje się pewne: znajomość tego języka będzie niezwykle ważna. W tej nowej rzeczywistości ktoś będzie musiał nauczać angielskiego – możesz to być Ty. Dlatego warto zdecydować się na otwarcie franczyzy szkoły języka angielskiego już w 2024 roku, aby na czas zbudować swoją markę.
  • Twój rozwój. Założenie własnej franczyzy szkoły języka angielskiego to świetny sposób na podjęcie się nowych wyzwań i dalszy rozwój. Jeżeli czujesz, że wciąż chcesz uczyć angielskiego, ale brakuje Ci „czegoś więcej”, to właśnie nadchodzi idealny moment na zmiany. W końcu nowy rok to nowy/a Ty – jest to czas, kiedy masz w sobie odwagę i energię do pójścia o krok dalej i założenia własnej szkoły!
  • Duża liczba osób chętnych do pracy. Początek roku (I i II kwartał) to czas kiedy, według danych GUS, najwięcej Polaków zmienia pracę. Oznacza to, że w pierwszych miesiącach roku na rynku pracy dostępnych jest więcej doświadczonych lektorów. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zbudować świetny zespół w Twojej nowej szkole językowej!

Otworzenie własnej szkoły językowej pozwoliło mi na duży rozwój osobisty. Czuję się pewniejsza siebie, nie zamykam się w sobie, tylko od razu szukam rozwiązań i chcę działać.

Anna Jabcoń, początkowo lektorka, później metodyczka, a obecnie franczyzobiorczyni Early Stage

Dlaczego właśnie franczyza? Czy to się opłaca?

Na pewno zastanawiasz się, dlaczego mówimy o założeniu franczyzy językowej w 2024 roku, a nie całkowicie niezależnego biznesu. Cóż, odpowiedź jest prosta: sam rynek się konsoliduje i skłania właśnie ku franczyzom, z racji na zalety tego rozwiązania. Jakie dokładnie korzyści wynikają z tego modelu? Czy franczyza się rzeczywiście opłaca? Tak – poniżej przedstawiamy dwa najważniejsze argumenty za tym rozwiązaniem:

  • Pomoc biznesowa w trakcie inflacji. Chociaż inflacja znacząco zwalnia, nadal jest powyżej normy, co utrudnia prowadzenie biznesu – szczególnie jeżeli robisz to samemu. Z drugiej strony, jest to perfekcyjny moment na wejście na rynek odbudowujący się po latach niepewności, moment, którego nie można przegapić. Franczyza językowa jest idealną odpowiedzią na te potrzeby 2024 roku. Wraz z nią przychodzi wsparcie biznesowe całej sieci – setki ekspertów z wiedzą, jak osiągnąć sukces i poruszać się po rynku. Wiedzą, która będzie do Twojej dyspozycji.
  • Podział kosztów na zasadach partnerskich. Franczyza oznacza również podział kosztów między Tobą a centralą. Na przykład, w Early Stage zapewniamy narzędzia dla szkół językowych ułatwiające administrację i pozwalające zautomatyzować część procesów oraz budujemy rozpoznawalność marki w każdym województwie. Dzięki temu Twoja szkoła przyciąga więcej uczniów, a Ty możesz skupić się finansowo na działaniach lokalnych.

Nowi franczyzobiorcy mogą liczyć przede wszystkim na ogrom wsparcia z zakresu marketingu, administracji, działań HR i EB (employer branding, budowanie wizerunku pracodawcy wśród potencjalnych pracowników – przyp. red.) oraz rozwiązań IT. Przeszłam także intensywny proces wdrożeniowy.

Anna Jabcoń
Anna Jabcoń, franczyzobiorczyni szkoły językowej Early Stage, podczas lekcji angielskiego

Jaka franczyza się opłaca w 2024 roku? Ta w Early Stage!

Kogo zachęcamy do założenia franczyzy szkoły języka angielskiego w 2024 roku? Każdego, kto świetnie mówi po angielsku i ma doświadczenie w nauczaniu!

Zobacz też, co mówią o współpracy z nami nasi franczyzobiorcy, Paweł i Milena Małkowscy:

Jesteś lektorem i marzysz o własnej szkole językowej? A może już prowadzisz szkołę języka angielskiego i szukasz nowych rozwiązań, które pomogą Ci osiągnąć większy sukces? Lub, jesteś korepetytorem i szukasz nowych opcji rozwoju? Jeśli odpowiedziałeś/aś twierdząco na którekolwiek z tych pytań, to szukamy właśnie Ciebie! Winston Churchill niegdyś rzekł, „Nigdy nie rezygnuj z czegoś, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień,” więc i Ty nie odpuszczaj, podążaj za marzeniami i załóż w 2024 roku franczyzę szkoły językowej!

Jaka franczyza się opłaca w 2024 roku? Zdecydowanie nasza! Dowiedz się dlaczego, czytając nasz artykuł o tym, jakie wsparcie otrzymasz jako franczyzobiorca szkoły językowej Early Stage!

Zajęcia języka angielskiego w Early Stage - lektorka z dziećmi

Źródła:

Graddol, D. (1997). The Future of English?: A Guide to Forecasting the Popularity of the English Language in the 21st Century (Illustrated, Reprint). British Council. ISBN: 0863553567, 9780863553561. (English 2000 Project).

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/pracujacy-bezrobotni-bierni-zawodowo-wg-bael/

https://www.statista.com/statistics/1118552/english-language-proficiency-index-in-cee-region/

Newsletter

Bądź z nami na bieżąco

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, 
co dzieje się w Early Stage – zapisz się do newslettera!